Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Evropská komise povolila Time Warneru navýšit podíl na hlasovacích právech v CME

  • ČTK
  • 14. 06. 2013 19:41

Americká mediální skupina Time Warner může uplatnit hlasovací práva ve společnosti Central European Media Enterprises (CME), majiteli televize Nova, a to v poměru ke svému podílu 49,9 %. Oznámila to dnes Evropská komise, podle které tento krok nenaruší konkurenci. Hlasovací práva Time Warner nyní na základě smlouvy uplatňuje zakladatel CME Ronald Lauder, platnost smlouvy ale na konci tohoto měsíce skončí.

„Vyšetřování komise potvrdilo, že navrhovaná transakce nebude mít negativní vliv na konkurenci, protože aktivity stran se převážně doplňují a navzájem si přímo nekonkurují,“ citovala ze sdělení komise agentura Reuters. Time Warner je mimo jiné majitelem sítě kabelové televize HBO a filmového studia Warner Bros.

Společnost CME v prvním čtvrtletí prohloubila ztrátu po zdanění na zhruba 109 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč) po ztrátě 13,8 milionu USD v témže období loňska. Výsledek souvisel s letošní změnou prodeje reklamy, kvůli které firmě klesly i výnosy, a to zhruba o 18 % na 137 milionů dolarů.

Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov, Telka a české verze hudební stanice MTV. Vedle České republiky firma provozuje televizní stanice rovněž na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a Slovinsku.

Největším akcionářem CME je právě společnost Time Warner. Zakladatel CME Ronald Lauder vlastnil na konci loňského roku 6,4 % akcií. S akciemi firmy se obchoduje na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.