V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Evropská komise souhlasí, aby Křetínský koupil časopisy ve Francii

Evropská komise schválila prodej podílu v mediální Lagardere Group firmě Czech Media Invest v čele s Danielem Křetínským. Dospěla k názoru, že navrhovaná akvizice nebude vzhledem k velmi omezenému vlivu na strukturu trhu představovat ohrožení hospodářské soutěže. Jde o sedm titulů - francouzskou edici Elle (je to licence, vlastnictví značky zůstává Lagardere), Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public. Prodejní cena by podle dřívějších informací měla překročit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Czech Media Invest už letos ve Francii, kterou označuje za svůj klíčový trh, koupila většinový podíl ve společensko-politickém týdeníku Marianne, za který zaplatila téměř 5 milionů eur, tedy zhruba 130 milionů Kč. Za nezveřejněnou částku později skupina kolem Křetínského získala menšinový podíl v deníku Le Monde.

Dalších 73 milionů eur, v přepočtu zhruba 1,8 miliardy Kč, dala letos Křetínského mediální firma za rozhlasové stanice v Česku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Aktivity na Slovensku si přitom podle Mediaguru ponechá Roman Korbačka, menšinový spolumajitel Czech Media Invest. Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka letos také prostřednictvím Czech News Center, české dcery Czech Media Invest, vstoupili do stanice Joj Family, drží v ní pětinu. Ani v tomto případě není cena veřejná.