Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Evropské město kultury Plzeň má logo na čtyři roky dopředu

Projekt Plzeň 2015 vyměnil s novým rokem nejen osobu uměleckého ředitele – po Yvoně Kreuzmannové, jíž vypršela smlouva, se této role ujal Petr Forman –, ale také grafiku.

Logo Plzeň 2015

Nový vizuální styl, který bude provázet informační a komunikační kampaň, navazuje na předchozí logo projektu a využívá symboliky čísla 5 jako pěti plzeňských řek, pěti programových proudů projektu a očekávaného roku 2015. Autorem vizuálního stylu projektu je grafické studio 2011 Designers, které v červenci loňského roku zvítězilo ve veřejné soutěži.

Studio 2011 Designers tvoří grafičtí designéři Sébastien Bohner, Petr Bosák, Robert Jansa a Adam Macháček. Jejich práce získaly různá ocenění (například Nejkrásnější kniha roku) a jsou zastoupeny například ve sbírkách curyšského Museum für Gestaltung, Uměleckoprůmyslového musea v Praze či Moravské galerie v Brně.

Legenda se vrátila. Čtěte Literární noviny.