Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Evropské mistrovství v basketbalu žen zná své logo

Logo od agentury Concept One a Jana Vrby má symbolizovat ženskost i Českou republiku.

Logo pro evropský šampionát v ženském basketbalu navrhl Jan Vrba

Logo pro evropský šampionát v ženském basketbalu navrhl Jan Vrba

Co mají společného basketbalový míč, ženská ladnost a symboly České republiky? Všechny tyto aspekty by se měly promítat v novém logu pro Mistrovství Evropy žen 2017, které se bude konat právě v Česku. Z více než dvaceti návrhů od čtyř účastníků výběrového řízení bylo vybráno logo z dílny agentury Concept One, jehož autorem je Jan Vrba

„Chtěli jsme vytvořit logo, které je srozumitelné, liniově čisté a propojené s šampionátem a s Českem. A které budou mít především rádi fanoušci, proto jsme ho konzultovali s řadou sportovních nadšenců. Zároveň musí být dobře použitelné nejenom v médiích, ale i na stadionech a oficiálním merchandisingu,“ tvrdí výkonný ředitel agentury Alexandr Kliment.

„V logu se odrážejí charakteristické prvky basketbalu a mistrovství. Použili jsme symbol kruhu, čímž jsme vyzdvihli týmovou pospolitost. Květina má připomínat ženskost. Prvky, které symbolizují míč a hřiště značí dynamiku basketbalu. A samozřejmě nechybí atributy pořadatelské země, tedy trikolora. Logo tvoří jednoduché geometrické linie, které připomínají historické vitráže, tak typické pro známé české památky,“ prohlašuje autor loga Jan Vrba.

Nové logo se poprvé představilo veřejnosti dnes při semifinále Final 4 Euroligy žen v Istanbulu jako videomapping promítaný na hrací plochu Ülker Sports Areny, v níž se zápas odehrával. Stejným způsobem se představí i v neděli v poločase finálového utkání Final 4. „Jsme rádi, že je už zveřejněno. Existence loga nám ode dneška dává do ruky další nástroj ke komunikaci evropského mistrovství. Máme něco málo přes rok na to, abychom logo dostali co nejvíc do povědomí veřejnosti nejen v Česku, ale napříč basketbalovou Evropou,“ prohlásil generální sekretář České basketbalové federace Michal Konečný.

Mistrovství Evropy v ženském basketbalu (FIBA Eurobasket Women) se bude konat v Praze a v Hradci Králové od 16. do 25 června 2017.