Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Exministr Jiří Besser strategickým poradcem rádia Classic FM

Rada pro vysílání ve středu schválila převod rádií Classic FM a Expres na firmu Petra Stuchlíka.

Bývalý ministr kultury Jiří Besser. Foto: Jan Zátorský / Mafra / Profimedia.cz

Bývalý ministr kultury Jiří Besser. Foto: Jan Zátorský / Mafra / Profimedia.cz

Bývalý ministr kultury za TOP 09 Jiří Besser nastoupil do společnosti Voice of Prague spoluzakladatele Fincentra Petra Stuchlíka, která od února provozuje rádia Classic FM a Expres. Rada pro vysílání včera schválila převod obou stanic - respektive firem RKR a 4S Production, které drží vysílací licence - ze společnosti Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft (RBVG), bývalého vlastníka vydavatelství Mafra.

Besser se ujme pozice poradce pro strategický rozvoj stanice Classic FM, zaměřené na klasickou hudbu. Od července 2010 do prosince 2011 byl členem Nečasovy vlády, odešel z ní předčasně - rezignoval kvůli kauze s bytem na Floridě. Besser je vystudovaný zubař, býval též starostou Berouna, v 90. letech podnikal mimo jiné v oboru reklamy. Později vlastnil s bývalým hokejovým reprezentantem Leo Gudasem hotel.

Zájmy vlastníka Voice of Prague zastupuje jako statutární zástupce a šéf rádií David Šimoník, výkonným ředitelem obou rádií zůstává Pierre Beneš. Stuchlík nehodlá měnit obsahové zaměření stanic. „Jak Classicu, tak i Expresu chybí výraznější marketing a tváře, obě stanice si zaslouží také investice do techniky i do nových technologií a cest, jak se dostávat k posluchačům,“ naznačil Šimoník, co se naopak měnit má.

Nový majitel rádií Stuchlík pracoval v letech 2002 až 2006 v obchodě Mafry, respektive iDnes.cz. Založil finančně-poradenské Fincentrum, to od konce roku 2008 řídí, zároveň loni v lednu prodal společně s Martinem Nejedlýmvětšinu investičním fondům ARX Equity Partners a Capital Dynamics. Jednatel rozhlasové firmy Šimoník vlastní agenturu Relative PR. Spolu s Jakubem Lohniským provozuje obchod s pánskou módou Le Premier. Do portfolia firem patří i pražská Dentální klinika Jan Stuchlík.