Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Exprezident Klaus komentátorem Českého rozhlasu

Bývalý český prezident bude jedním z pravidelných hostí pořadu Jak to vidí na druhém okruhu veřejnoprávního rádia.

Václav Klaus před rozhovorem. Foto: TV Nova

Václav Klaus před rozhovorem v televizi Nova před třemi lety. Foto: TV Nova

Ve čtvrtek 19. března usedne poprvé za mikrofon pořadu Českého rozhlasu Dvojky Jak to vidí bývalý prezident Václav Klaus. Ve studiu ho přivítá šéfredaktor stanice Miroslav Dittrich. „Budu se ho ptát na řadu aktuálních událostí, ale zastavíme se i u závažných jevů posledních měsíců, například u takzvaného arabského jara či jeho hodnocení vlády a opozice ‚z jistého povzdálí‘ po skončení prezidentského období,“ řekl. „Je to pro mě nový formát a také zase trochu jiný způsob, jak se prostřednictvím rozhlasových vln setkat s posluchači,“ uvedl Klaus.

Zařadí se tak po bok současných komentátorů pořadu, mezi něž patří kardinál Dominik Duka, generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, ředitel Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR David Storch, novinář a vysokoškolský učitel Metropolitní univerzity Praha Břetislav Tureček nebo komentátor Českého rozhlasu Jan Petránek.

Pořad vysílá Český rozhlas Dvojka pravidelně od pondělí do pátku a v neděli od 8.30 hodin. Speciální nedělní vysílání se zaměřuje na etická a duchovní témata.