V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Facebook i Google zakáží reklamu na kryptoměny

Bitcoin. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Bitcoin. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Americký internetový gigant Google zakáže na svých webových stránkách reklamu na kryptoměny a další neregulované či spekulativní finanční produkty. Firma o tom informovala v rámci aktualizace svých pravidel pro reklamu. „Zvyšování kvality reklamy na internetu zůstane naší nejvyšší prioritou,“ uvedla. Upozornila zároveň, že v loňském roce odstranila 3,2 miliardy reklam, které porušovaly její pravidla. To představuje téměř dvojnásobek ve srovnání s rokem 2016, píše agentura Reuters.

„Je to více než stovka špatných reklam za sekundu. Znamená to, že jsme schopni zablokovat většinu špatných reklam dříve, než ovlivní lidi,“ tvrdí manažer Googlu Scott Spencer, jenž má na starosti reklamu. Firma podle něj zablokovala například 79 milionů reklam, které se snažily přilákat uživatele na stránky se škodlivým softwarem.

Zákaz reklamy na kryptoměny, jako je například bitcoin, vstoupí v platnost v červnu. Bude se týkat rovněž reklamy na související aktivity, například na burzy pro obchodování s kryptoměnami, připomněla agentura DPA. Zákaz reklamy na finanční produkty a služby související s kryptoměnami už v lednu ohlásil také provozovatel přední světové sociální sítě Facebook.