V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

FameTeam čtyř youtuberů končí

Teri Blitzen, Zdeněk Piškula, Johny Machette a Gabriela Heclová, známí jako FameTeam také z internetové televize Playtvák.cz, už nebudou točit společná videa ve čtyřech.

Tereza Hodanová (vlevo) a Gabriela Heclová ve znělce videí FameTeamu. Repro: playtvak.cz

Tereza Hodanová (vlevo) a Gabriela Heclová ve znělce videí FameTeamu. Repro: playtvak.cz

Doplněno 10.25

Tvořily jej dva výrazné páry novodobých hvězd sociální sítě YouTube. Teri Blitzen (Tereza Hodanová) a herec Zdeněk Piškula (známý i z pohádky Tři bratři), Gabriela Heclová a hudebník Johny Machette (Jonáš Čumrik) byli dohromady FameTeam, který měl svá videa v online televizi Playtvák.cz mediálního domu Mafra. Nyní ale FameTeam jako značka zanikne. Médiáři to řekl Matěj Kretík, manažer FameTeamu a spolumajitel agentury Bookin Agency. Youtubeři budou podle něj dál vystupovat jednotlivě, popřípadě ve dvojici nebo trojici, ale nebudou už používat značku FameTeam.

Teri Blitzen alias Tereza Hodanová na červnovém Utuberingu

Teri Blitzen byla oceněna i na červnovém festivalu Utubering v pražských Letňanech

Hybatelem této změny byla s největší pravděpodobností Teri Blitzen. Nejoblíbenější česká youtuberka, které je teprve 15 let, má na svém kanálu na YouTube přes 250.000 odběratelů, na Facebooku a na Instagramu kolem 160.000 fanoušků. Loni získala titul Blogerka roku 2014. Po nedávném rozchodu s Piškulou, který Teri Blitzen v červenci oznámila na svém profilu na Facebooku, už ve společném týmu podle informací Médiáře nechtěla dál setrvat.

Teri Blitzen se už v posledních videích na Playtvák.cz neobjevovala, Kretík se dříve pro zpravodajský server iDnes vyjádřil, že to je plánovaná letní pauza. Z Playtváku také zmizela dřívější videa FameTeamu, v nichž ještě Teri Blitzen s ostatními vystupovala.

O pauzu ale nakonec nejde. „Tereza je vytížená, nastupuje na novou školu a věnuje se dalším koníčkům. Proto už nebude na Playtváku dál vystupovat,“ řekla dnes Médiáři Jana Hodanová, matka a manažerka Teri Blitzen. Zda pro Mafru budou dál tvořit aspoň zbylí tři členové týmu, zřejmě není rozhodnuto. „V tuto chvíli můžeme potvrdit pouze to, že účast zbylých členů FameTeamu je v jednání. Videa FameTeamu patří k nejsledovanějším, nicméně je to jen jeden z 25 pořadů na Playtváku,“ sdělila tisková koordinátorka Mafry Silvie Škábová.

O konci FameTeamu mluvíme v podcastu

Raná videa FameTeamu ještě s Teri Blitzen (vpravo) už na Playtváku nejsou

Raná videa FameTeamu ještě s Teri Blitzen (vpravo) už na Playtváku nejsou