Veřejnoprávní Český rozhlas zastavil spolupráci se Štěpánem Kotrbou, svým dosavadním externím analytikem, někdejším členem Rady Českého rozhlasu. Důvodem je incident z královéhradeckého nedělního sjezdu ČSSD. Vyjádření rozhlasu i Kotrby přináší Echo24.cz, incident popisuje Respekt.

Farmář hledá ženu přechází z Primy na Barrandov

Novými díly startuje na Barrandově 5. řada reality show, jejíž čtyři řady vysílala Prima.

Televize Barrandov v pátek 31. března začíná vysílat premiérové díly reality show Farmář hledá ženu. Jde o pátou řadu zmíněné show, dosavadní čtyři dávala konkurenční Prima. Ta už o ni neměla zájem. Barrandov nejprve odvysílal čtyři speciální díly, z nichž každý byl připomínkou jedné z předchozích sérií. Dnes od 20.15 vypráví vlastní příběhy s novými protagonisty. Pořad uvádí herečka Alice Bendová.

V dnešním díle se představí osm farmářů. Pokud budou mít divačky zájem o seznámení s některým z farmářů, přihlásí se k účasti v pořadu. Pětice mužů, která obdrží nejvíce dopisů, postoupí dál a následně vybere deset adresátek, jež je nejvíce oslovily. V polovině května proběhne první osobní setkání farmářů a jejich vybraných žen. Natáčení bude probíhat od konce května, po celé léto.

„Do vysílání půjdeme na podzim,“ plánuje produkční společnost Via Nostra Jakuba Vrhela, která má za sebou čtyři české série show a jednu slovenskou. Režíruje Jan Bělohlavý.