V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

„Feed má tvořit srozumitelný příběh.“ Equa bank vylepšila svou apku

Aplikaci Equa bank představil na AppParade vývojář Xhevi Qafmolla

Aplikaci Equa bank představil na AppParade vývojář Xhevi Qafmolla

Vývojářský tým Tom & Xhevi připravil pro Equa bank vylepšenou verzi její mobilní aplikace. Tu předvedli zástupci týmu na soutěžní přehlídce 29. soutěžní přehlídce AppParade. Aplikace se více zaměřuje na uživatele a její funkce jsou zjednodušené tak, aby se používala co nejrychleji. „Od klasických bank jsme se chtěli odlišit tím, že budeme víc riskovat a budeme pracovat v malém týmu. Na verzi této apky pro iOS tak pracovali pouze čtyři lidé,“ přiblížil na AppParade jeden z tvůrců Tomáš Procházka.

První záložka ukazuje stav účtu a poslední platby

První záložka - tzv. feed - ukazuje stav účtu a poslední platby

Feed, neboli přehled plateb, má podle Procházky tvořit jednoduše čitelný příběh: „Nepoužíváme slova jako disponibilní zůstatek, historie transakcí, CZK a podobně. Prostě když sem přijdu, rovnou vidím, kolik mi zbývá prachů a proč je jich tak málo.“ 

Mobilní bankovnictví Equa bank využívá autorizace otiskem prstu

Mobilní bankovnictví Equa bank využívá autorizace otiskem prstu

Aplikace se skládá ze tří základních záložek, a to Můj účet, Platby a O mně. Největší položkou první záložky je aktuální stav konta, hned pod ním je pak přehled nedávných plateb. V případě, že má uživatel více účtů, zde najde i jejich podrobný přehled. Na kartě platby je pak seznam nejpoužívanějších platebních kontaktů a možnost opakovaných plateb. Karta O mně je zatím ve vývoji, ale v budoucnu bude přinášet hlavně statistiky a doporučení. Aplikace využívá také možnost autorizace pomocí otisku prstu. Dostupná je pro Android i iOS.