V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Černý z ČT vede multimediální hub Economie

Filip Černý

Filip Černý

Filip Černý, který na jaře po dvou desetiletích opustil Českou televizi, nastoupil 1. září do mediálního domu Economia Zdeňka Bakaly. Stal se tam vedoucím multimediálního hubu, nově vznikajícího týmu v newsroomu Economie (v newsroomu se vyrábějí Hospodářské noviny, iHNed.cz, Aktuálně.cz či Ekonom). Převezme tak odpovědnost za oblast sociálních médií, videoobsahu a digitální grafiky. „Jejich rozvoj bude pro nás jednou z klíčových inovací pro nejbližší období. Proto jsme se rozhodli vytvořit multimediální hub a tyto aktivity koncentrovat,“ vysvětluje ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček.

Černý v minulosti působil jako investigativec v Reportérech ČT, byl hlavním editorem Událostí a Událostí, komentářů. Z televize odešel z pozice šéfredaktora online zpravodajství ČT24.