Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Filmový kanál Nova Cinema bude televizní premiéry uvádět s označením Exclusive

Tematická stanice zaměřená na filmy a seriály Nova Cinema zavádí pro vybrané pořady, které se na českých neplacených televizích objeví poprvé právě v jejím vysílání, značku Nova Cinema Exclusive.

Grafické označení premiér Nova Cinema Exclusive

Grafické označení premiér Nova Cinema Exclusive

Prvním takto označeným pořadem bude šest let staré sci-fi drama Fontána režiséra Darrena Aronofskeho v neděli 22. dubna od 21.50, dále snímky Cash, Na hraně lásky nebo premiérové díly soutěžní show Amazing Race: O milion kolem světa.

Nova Cinema je po Nově, Primě, ČT1 a TV Barrandov pátou nejsledovanější televizní stanici v českém éteru. Ve svých začátcích byla označována za „odpadkový koš“ hlavního kanálu Novy, reprízovala totiž řadu solitérů a cyklů, které běžely předtím na Nově.

Momentálně se jí vyplácí uvádět dražší akviziční filmy druhý den po vysílání na „velké“ Nově, s úspěchem též recykluje klasické české komedie v neděli večer. Zmíněnou soutěž Amazing Race nasazuje letos proti večerním zprávám ČT a Primy od 19 hodin.