V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Finance ve fondu Accolade řídí Tomáš Procházka z UniCredit Bank

Tomáš Procházka

Skupinu Accolade, která investuje do komerčních nemovitostí, od srpna posiluje bankéř pro nemovitostní financování Tomáš Procházka. Ten doposud vedl financování komerčních nemovitostí v UniCredit Bank. Do Accolade nastupuje na nově zřízenou pozici finančního ředitele (CFO). Procházka bude mít na starosti optimalizování financování skupiny a posílení komunikace s financujícími bankami a investory. O finance skupiny se bude starat společně s finančním ředitelem Petrem Macem.

Procházka začínal jako account manažer v ING Bank. Odtud později přešel do HVB Bank, kde měl na starosti vztahy s klíčovými zákazníky v oblasti komerčních nemovitostí. Od roku 2007 pak v HVB Bank, nyní již po změně jména na UniCredit Bank, vedl tým nemovitostního financování. „Celá moje profesní kariéra byla doposud spojená s bankovnictvím. Téměř patnáct let jsem strávil právě v UniCredit Bank. Příchod do Accolade je tak pro mě poměrně zásadní změnou,“ řekl nový finanční ředitel Accolade s tím, že by rád přispěl k středoevropské expanzi Accolade. 

Portfolio projektů skupiny Accolade v Česku a v Polsku nyní zahrnuje nemovitosti pro lehkou výrobu, logistiku a e-commerce o celkové pronajímatelné ploše přes 400.000 metrů čtverečních, které generují celkové roční nájemné ve výši asi půl miliardy Kč. Mez její největší projekty v Česku patří průmyslový park v Chebu nebo v Ostrově u Stříbra.