Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Gráinne Moynihanová finanční šéfkou Coca-Coly v Česku a na Slovensku

Gráinne Moynihanová

Gráinne Moynihanová

Novou finanční ředitelkou společnosti Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku byla k 1. lednu 2017 jmenována Gráinne Moynihanová. Nahradí dosavadního finančního ředitele Dareka Sobieraje.

Moynihanová nastoupila do česko-slovenské operační jednotky Coca-Cola HBC v červnu 2016 a dosud tam v rámci financí vedla oddělení controllingu. Předtím působila v irské pobočce Coca-Cola HBC, a to od roku 2012 na pozici seniorní finanční manažerky zásobování a následně od roku 2014 jako seniorní manažerka financí a obchodu.

Předtím pracovala u výrobce nápojů Britvic, kde byla dva roky, a u mezinárodního producenta alkoholických nápojů Diageo, kde působila 11 let. 

V jedenáctičlenném top managementu Coca-Coly se stala už čtvrtou ženou, která do něj nastoupila od začátku loňska, přičemž předtím v něm žádná nepůsobila. Následuje tak personální ředitelku Marcelu Pekníkovou, vedoucí oddělení business performance Martinu Bona a šéfku commercial excellence Simonu Poláškovou. „Neuplatňujeme žádné kvóty, všechny manažerky vyšly z výběrových řízení jako nejlepší,“ prohlašuje generální ředitel Tomáš Gawlowski.

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko dnes zaměstnává přibližně tisíc pracovníků osmi různých národností.