Finančním ředitelem Ogilvy je Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík

Na pozici finančního ředitele komunikační agentury Ogilvy nově nastoupil Lukáš Vaculík. V agentuře, kterou vede Ondřej Obluk, se současně stal členem managementu. Kromě dohledu nad financemi a controllingem se tak bude podílet na strategii a celkovém směřování firmy. Střídá Michaelu Procházkovou, která odešla na mateřskou.

Vaculík vystudoval ekonomiku a management na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Posledních šest let pracoval v nadnárodní poradenské společnosti Deloitte v Česku, v níž se postupně vypracoval na pozici audit manager a věnoval se klientům z oblasti realit, investic, finančního sektoru a v neposlední řadě také reklamy a marketingu. „Finanční i nefinanční data z účetního a controllingového oddělení hodlám využít pro podporu vedení agentury a podpořit jimi strategická rozhodnutí managementu,“ plánuje.

Jmenovec známého herce se vedle financí věnuje sportu. Je bývalým akrobatickým lyžařem a specialistou na jízdu v boulích. Za Česko se účastnil řady světových šampionátů a v roce 2010 republiku reprezentoval na olympiádě ve Vancouveru.