Fio banka inovuje apku, nabízí větší zabezpečení i generátor QR kódů

Nová aplikace nabízí funkci Zaplať mi nebo snazší správu platebních karet

Nová aplikace nabízí například funkci Zaplať mi nebo snazší správu platebních karet

Fio banka představuje svou novou aplikaci pro mobilní bankovnictví. Její Smartbanking má nový design a přináší i nové funkce, jako je jednodušší aktivace nebo větší zabezpečení účtu. Původní aplikace je stále v provozu, v budoucnu ji však nový Smartbanking plně nahradí.

„Naším cílem bylo udělat aplikaci, která bude pro všechny příjemná k používání a bude vycházet z našeho Internetbankingu. Tomu ji také chceme po funkční stránce co nejvíc přiblížit a plánujeme ji kontinuálně vylepšovat a přidávat nové funkce, aby časem bylo možné opravdu vše dělat jen z mobilu. Přes něj totiž klienti řeší čím dál víc záležitostí, včetně financí. Ty jsou i v telefonu v bezpečí díky autorizaci každého přihlášení i transakce pinem, otiskem prstu nebo přes Face ID,“ říká Ján Franek, ředitel softwarové divize Fio banky.

Uživatelé tak hned po přihlášení najdou v apce Nástěnku, kterou si mohou upravit podle toho, jak jsou zvyklí z internetového bankovnictví. Nová aplikace také umožňuje vytváření a úpravu trvalých příkazů nebo zobrazuje plánované a neprovedené platby. Novinky se týkají i QR kódů, které lze nyní načítat také z galerie nebo iCloudu. Vlastní QR kódy mohou uživatelé vytvářet pomocí funkce Zaplať mi, která tak usnadňuje vyrovnávání dluhů mezi přáteli.

Nová verze aplikace Smartbanking je zatím k dispozici pouze pro iOS, na verzi pro Android banka teprve pracuje.