Fio banka má otevřením nové pobočky letos splněno

Nová pobočka Fio banky ve Vyškově

Nová pobočka Fio banky ve Vyškově

Česká Fio banka otevřela novou pobočku ve Vyškově. Jedná se přitom o jedinou novou pobočku otevřenou v tomto roce, nicméně podle sdělení Jakuba Heřmánka zodpovědného za marketing se Fio letos soustředila na zkvalitňování stávající sítě. „Několik poboček jsme zrekonstruovali nebo přesunuli do lepších prostor. To se týká například Ústí nad Labem, Příbrami či Písku,“ přibližuje Heřmánek. Aktuálně tak má česká síť 85 poboček.

Banka nicméně letos otvírala nové pobočky na Slovensku, konkrétně v Levici a Považské Bystrici a také přesunula svou slovenskou centrálu v Bratislavě. „Otevření nových poboček v letošním roce už nepředpokládáme,“ říká Heřmánek a dodává: „Určitě ale chceme v rozvoji a optimalizaci pobočkové sítě pokračovat i nadále, ať už se bude jednat o nové pobočky, jejich přesuny na lepší místa či rekonstrukce.“

Fio je ryze českou bankou, která sází na kombinaci nízkonákladového internetového bankovnictví a široké sítě poboček a v počtu klientů atakuje milionovou hranici. Už v roce 1998 byla první finanční institucí na českém trhu, která nabídka internetový banking a v roce 2011 aplikaci pro mobilní bankovnictví. Minulý měsíc spustila platební službu Apple Pay.