V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Fio banka spouští bezkontaktní platby přes Google Pay

Česká Fio banka nově nabízí svým klientům možnost placení mobilním telefonem přes aplikaci Google Pay. Mohou s ní i vybírat z bankomatů, které podporují bezkontaktní výběry, či platit v e-shopech. Je k tomu třeba vlastnit mobilní telefon s technologií NFC, ti, co jej nemají, však mohou Google Pay využívat aspoň v e-shopech, čímž si ulehčí vyplňování dodacích a fakturačních údajů. Podobnou možnost pro majitele telefonů se systémem iOS - tedy Apple Pay, které tu uvedlo už šest jiných bank - Fio banka teprve připravuje.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu,“ říká obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha. U plateb částek do 500 Kč stačí telefon pouze rozsvítit a přiložit k terminálu, při placení vyšších částek je potřeba telefon ještě odemknout, což slouží místo zadání PIN kódu.

Google Pay i Apple Pay jsou rychlejší, jednodušší a bezpečnější než placení kartou. Aplikace totiž pracuje s digitální verzí karty, která je pro každé mobilní zařízení unikátní. Díky tomu se obchodník nedozví žádné reálné údaje o platební kartě klienta.