Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Firma provozující Novu je dál ve ztrátě, jen nižší

Nejsledovanější médium v zemi stále není ziskové.

  • ČTK
  • 13. 12. 2014 11:05
Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Společnost CET 21, která drží vysílací licence skupiny Nova, ve třech čtvrtletích snížila konsolidovanou ztrátu na 19,6 milionu dolarů (asi 435 milionů Kč) z loňských 73 milionů dolarů (1,6 miliardy Kč). Výnosy meziročně stouply na 195 milionů ze 161 milionu USD. Výsledky v pátek zveřejnila mateřská Central European Media Enterprises (CME).

Hospodaření Novy se zlepšilo poté, co letos ustoupila od agresivní obchodní politiky zavedené začátkem roku 2013. Projevilo se to také ve výsledcích za třetí kvartál oznámené majitelem CME v rámci pravidelného reportu za celou společnost. Ukazatel OIBDA (provozní výsledek před odpisy a amortizací) se v Česku dokonce přehoupl do zisku 9,7 milionu dolarů (214 milionů Kč), po loňské ztrátě 3,3 milionu dolarů.

Konsolidované údaje zahrnují vedle CET 21 mimo jiné její 100% účast v provozovateli slovenské televize Markíza prostřednictvím CME Slovak Holdings.

CME a její části, včetně tuzemské CET 21, od loňského roku prošly transformací zaměřenou na snižování nákladů. S tím souvisely personální změny odstartované odchodem prezidenta Adriana Sarbua z vedení CME. Následovala výměna vedení v CET 21, které nyní šéfuje Christoph Mainusch.