Fischer je novým komentátorem týdeníku Euro

Spolupracovník redakce Petr Fischer v tiráži nahradil Pavla Párala a Miroslava Zámečníka.

Petr Fischer. Foto: Vojta Herout

Petr Fischer. Foto: Vojta Herout

Komentátorem týdeníku Euro se stal Petr Fischer. V nové roli je uveden v tiráži aktuálního vydání a jako spolupracovníka redakce ho v úvodníku představil šéfredaktor Ondřej Hergesell. Z Eura nedávno odešli dva hlavní komentátoři Pavel PáralMiroslav Zámečník. Část redakce Eura zakládá nový týdeník Hrot.

Fischer naposledy v médiích působil jako šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava, od prosince 2016 do prosince 2018. Potom začátkem loňského roku kandidoval do Rady Českého rozhlasu a následně na jaře do Evropského parlamentu jako nestraník za hnutí Jaromíra Štětiny, v obou případech neúspěšně. V minulosti byl komentátorem v Lidových novinách a české redakci BBC, vedl kulturní rubriky v Hospodářských novinách nebo České televizi.

Fischer není v posledních letech jediným publicistou, který se vrátil od politiky do médií. Komentátorem Deníku se loni stal Martin Komárek, předtím v letech 2013 až 2017 poslanec za Babišovo hnutí ANO. Jeho někdejší kolega z deníku MF Dnes Viliam Buchert zase v roce 2012 kandidoval do Senátu za TOP 09, neuspěl a už od podzimu 2013 byl zpět v časopisu Reflex, kde na čas převzal řízení webu. Dodnes do titulu přispívá.

Staronovou tváří v redakcí Eura, informuje dál šéfredaktor Hergesell, je Klára Donathová. Ta píše o restauracích a jídle. Na pozici šéfeditora se přesunul Petr Třešňák, dosavadní editor webu Euro.cz. A přišel editor Michal Hron, s praxí na webech iDnes.czNovinky.cz a v Hospodářských novinách.

Klára Donathová

Klára Donathová

Michal Hron

Michal Hron