Panelovou diskusí v pondělí ve 13 hodin startuje 2. ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Potrvá šest týdnů a proběhne na víc než stovce základních a středních škol po celém Česku. Zapojí se do něj 45 novinářů a mediálních odborníků. Pořádá ho Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách.

Foktová kreativní ředitelkou Inspiro Solutions

Nikola Foktová

Nikola Foktová

Funkci kreativní ředitelky digitální agentury Inspiro Solutions z uskupení Kindred Group nově zastává Nikola Foktová. Do Inspira přišla v roce 2015 jako social media manager. Předtím působila jako marketingová konzultantka kulturního centra Cargo Gallery a jako marketingová specialistka prodejce automobilů Porsche Inter Auto CZ. Teď Foktová přebírá část agendy ředitele agentury Martina Ježka – dohlížet bude na kvalitu kreativních výstupů napříč všemi odděleními.

Samostatnou pozici kreativního ředitele agentura dosud neměla, dávala silné postavení social media manažerům, kteří v rámci struktury agentury zastávají strategickou i kreativní roli.

„Nikola prošla po nástupu do Inspira rychlým rozvojem a brzy se z ní stal idea maker, který určoval směr kreativy v řadě našich projektů i nabídek. Postupem času začala přirozeně roli kreativního lídra plnit, takže oficiální vytvoření nové pozice bylo logickým krokem. Nikola skvěle kombinuje idea making s vizualitou využitelnou napříč platformami. To je v současné době klíčové pro komplexní kampaně spojující ATL se socialem a digitálem,“ vysvětluje ředitel Ježek.