Fond Accolade převezme distribuční centrum e-shopu Tchiba v Chebu

Distribuční centrum Tchiba

Distribuční centrum Tchiba

Distribuční centrum Tchiba

Distribuční centrum Tchiba

Fond Accolade, který investuje do nájemních budov pro lehký průmysl, e-commerce a logistiku, získal od investorů na nákup průmyslových nemovitostí 687 milionů Kč a rozšíří tak své portfolio nemovitostí. Investory nechtěli zástupci Accolade jmenovat. Investovat fond bude do distribučního centra v Chebu, které si pronajímá německý výrobce kávy a oděvů Tchibo. Zároveň také převezme dva průmyslové parky v polském Lublinu a ve Štětíně. Hodnota nemovitostí Accolade tím přesáhne 4,2 miliard Kč, po dokončení transakcí bude v portfoliu fondu plocha o rozloze 243.000 metrů čtverečních. 

Transakcí před dokončením je akvizice budovy pronajaté firmou Tchibo v Chebu, která slouží jako distribuční centrum pro e-shop firmy. Tchibo provoz distribučního centra zahájila loni, aktuálně z něj odbavuje objednávky pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko. Plocha průmyslové haly bude ve finální fázi dosahovat 73.000 metrů čtverečních, odejde z ní 40.000 objednávek denně. Průmyslové prostory v Chebu postavil developer Panattoni, který stojí za distribučním centrem Amazonu v Dobrovízi.

Další prostory, které Accolade pořizuje, jsou dvě budovy v polském Štětíně s celkovou pronajatou plochou bezmála 30.000 metrů čtverečních. Dnes je tamním nájemcem například e-shop spodního prádla Change Lingerie, prodejce motocyklových dílů Pierce nebo dodavatel rybářského vybavení Svendsen Sport. Další budovu pořídil fond v Lublinu, rozlohu má 16.000 metrů čtverečních. Využívá jí například rychloobrátková firma Eurocash, která je akcionářem výrobce lihovin Stock Plzeň.

„Díky fondu Accolade se českým investorům vůbec poprvé reálně otevřela možnost investovat do nájemních průmyslových budov. A zájem je velký. Tyto investice nabízejí vysokou kvalitu nájemců a zajímavý výnos. Než přišel fond Accolade, profitovali z českých nájemních nemovitostí pro průmysl hlavně západoevropští důchodci nebo norské ropné peníze nebo singapurský státní fond,“ dodává Milan Kratina, předseda představenstva Accolade. Na webu Accolade uvádí, že minimální investice do fondu je v hodnotě 2,1 milionu Kč. Zhodnocení investice má být ve výši 7 %. 

Fond Accolade nyní vlastní šest nájemních budov v Chebu, v Ostrově u Stříbra, kde sídlí firma Linde vyrábějící vozidla pro sklady, v Hořovicích, v Týništi nad Orlicí a patří mu průmyslový park v polské Bydhošti, kde sídlí například logistická firma DB Schenker. Většinu z průmyslových parků pro fond postavil developer Panattoni, v případě chebského distribučního centra se od začátku počítalo s finálním převzetím právě fondem Accolade.