Fond ZDR koupil retail park v Čáslavi a elektro Okay na Zlínsku

Retail park v Čáslavi

Retail park v Čáslavi

Okay ve Starém městě na Zlínsku

Okay ve Starém městě na Zlínsku

Fond ZDR Investments Public určený široké veřejnosti položil těsně před koncem roku základ svého portfolia, když koupil dva maloobchodní objekty v Česku a jeden na Slovensku. Získal do svého majetku celkovou pronajímatelnou plochu přes 4.200 metrů čtverečních v souhrnné hodnotě 169 milionů Kč. „Během prvních dvou měsíců fungování jsme do fondu získali od investorů čtvrt miliardy korun, což potvrdilo správnost naší strategie nabídnout možnost investování i široké veřejnosti,“ komentuje vývoj Roman Latuske, člen správní rady ZDR Investments Public a bývalý ředitel vydavatelství Economia.

První zakoupenou nemovitostí je retail park v Čáslavi s pronajímatelnou plochou 1.245 metrů čtverečních, kde jsou nájemci maloobchodní řetězce Pepco, Super Zoo a Takko. Další akvizicí je prodejna řetězce s elektronikou Okay ve Starém Městě ve Zlínském kraji se 1.160 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Třetí koupí je kancelářské centrum Absolutio ve slovenských Piešťanech o ploše 1.859 metrů čtverečních, které si jako svou centrálu dlouhodobě pronajímá Home Credit Slovakia. Prodávajícími ve všech třech případech byli privátní investoři.

Fond ZDR Investments Public od listopadu vykázal za první dva měsíce svého působení výnos 4,45 %. Fond cílící na veřejnost se zaměřuje na investice do retailových a administrativních nemovitostí a do objektů pro logistiku a výrobu.

Už od ledna 2018 funguje nemovitostní fond pro kvalifikované investory ZDR Investments. I ten v závěru loňska nakupoval, pořídil čtyři retailová centra řetězce Albert, konkrétně hypermarkety ve městech Přerov (6.038 metrů čtverečních), Svitavy (4.980 metrů), Chrudim (4.285 metrů) a supermarket v Ústí nad Orlicí (1.756 metrů). Nemovitosti pocházejí z portfolia HVB Leasing Czech Republic ze skupiny UniCredit. Hodnota portfolia fondu ZDR Investments touto akvizicí překročila dvě miliardy korun a fond za loňský rok vykázal výnos 8,23 %.

Pro rok 2020 skupina ZDR Investments chystá nákup několika retail parků na území Slovenska a také v Rakousku a Německu.