V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Footshop opouští Vltavskou, obsadí polovinu Vnitroblocku

Vnitroblock

Vnitroblock

Obchod s teniskami Footshop se stěhuje do kavárny Vnitroblock v ulici Tusarova 31 v pražských Holešovicích, a to od února. Původně to bylo v plánu už v lednu. Původní umístění v Bubnech musel Footshop opustit, na místě momentálně vzniká kancelářský prostor developerské skupiny CPI miliardáře Radovana Vítka. Kromě Footshopu sídlí ve Vnitroblocku kavárna a obchod Signiture, taneční studio Sector, květinářství Papavera nebo Pidikino.

„Předchozí prodejnu v budově Orco na Bubenské 1 jsme bohužel museli opustit. Stejně jako všechny firmy, i my jsme se z důvodu celkové rekonstrukce této funkcionalistické budovy museli vystěhovat. Hledali jsme proto místo, kde Footshop bude moci nadále oslovovat své zákazníky nejenom díky unikátní selekci tenisek a oblečení ale i díky eventům,“ uvedl brand manager Footshopu Tomáš Velický.

Footshopu bude ve Vnitroblocku patřit celá zadní část budovy, což je zhruba polovina prostoru, a bude se tak prolínat s kavárnou. Momentálně Footshop plánuje rekonstrukci v souladu s dosavadním fungování multižánrového prostoru. První společnou akci plánuje Vnitroblock a Footshop hned 15. února, bude se jednat o event Plný Block vol. VI – Upcycle jam, zaměřený na téma udržitelnost. Návštěvníky čekají přednášky, bazar nábytku i představení nové spolupráce Footshopu a designérky Petry Ptáčkové

Nájem bude Footshop hradit firmě Dudes & Barbies, která si prostor Vnitroblocku pronajímá. Hlavní podílníci této firmy Lukáš Žďárský (40 %) a Jakub Zajíc (40 %) jsou zakladatelé projektu Vnitroblock. Podíl ve firmě drží ještě Kateřina Šandová (10 %) a Michal Dolejš (10 %). Vnitroblock podle E15 chystá expanzi do celého prostoru v ulicích Tusarova a Dělnická, momentálně hledá finanční prostředky pro umožnění expanze. Zvažuje i odkoupení celého holešovického prostoru od majitele Tomáše Uvíry

Ždárský i Zajíc si vyzkoušeli i jiné multižánrové projekty, na Andělu stojí za Kavárnou, co hledá jméno a Radlickou kulturní sportovnou. Oba projekty nicméně momentálně nefungují.