Fotbalovou ligu odvysílá i Blesk.cz

Majitel Sparty Křetínský nabídne přenosy zdarma na svých webech.

Z přípravného utkání ligy mezi Slavií a Vlašimí. Foto: Profimedia.cz

Z přípravného utkání ligy mezi Slavií a Vlašimí. Foto: Profimedia.cz

Kromě České televize a programu Slovak Sport bude nejvyšší tuzemskou fotbalovou ligu dávat i web deníku Blesk. Oznámilo to vydavatelství Czech News Center, produkující kromě Blesku mimo jiné i deník Sport a patřící Danielu Křetínskému, zároveň majiteli ligového klubu AC Sparta Praha. Na webu Blesk.cz budou k dispozici živé přenosy ze všech hraných zápasů všech kol ligy, zdarma a bez registrace, s možností přepínat mezi souběžně vysílanými. První začíná dnes v 18 hodin, půjde o zápas mezi Bohemians Praha 1905 a právě Křetínského Spartou.

Přenosy budou komentované. Pro každé utkání vznikne internetová podstránka se širokou nabídkou doprovodných článků a aplikací. Streamy zápasů budou obsahovat interaktivní prvky s diskusemi a možností se zpětně dívat na klíčové momenty přenosu. Diváci si během zápasu budou moci procházet statistiky a hodnotit hráče.

„Fanoušci se mohou těšit i na řadu pravidelných videorubrik, v nichž pro ně vybereme nejlepší góly a zákroky kola, rozebereme hru některého z týmů či budeme hodnotit výkony rozhodčích. Na ligu se podíváme i z té zábavné strany – přes nečekané minely, chorea fanoušků či hráčské finty,“ přiblížil Lukáš Tomek, garant projektu a šéfredaktor Sportu a iSport.cz.

Od pátku do neděle tak na webu budou přímé přenosy všech zápasů s doprovodným obsahem. V pondělí dojde na videomagazín Top 5 gólů, s komentářem Horsta Siegla a sestřih Hvězda & kopyto kola. V úterý budou redaktoři Sportu hodnotit výkony rozhodčích v hitparádě Zlatá píšťalka a dojde na videomagazín Top 5 zákroků. Ve středu přijde pravidelné video se sestřihem fint a dalších pozoruhodností kola Liga naruby a ve čtvrtek expertní rozbor nadcházejících zápasů Rentgen.