Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Fotografování v mobilních aplikacích zdržuje, baví i rozděluje

Co v sociálních sítích a nových médiích zaujalo tento týden

Instagram pro Android

V reálném světě proti sobě stojí demokraté a republikáni, Slavia a Sparta, nebo Bárta a Kočí, u nás v Holešovicích je to hlavně Android vs iOS. Jasně, že „zelený panák“ je lepší, ale Instagram jsme jim vždycky tajně záviděli. Tato aplikace vám umožňuje vyrábět cool/retro/barevné/orámečkované  fotky a hlavně je sdílet s v newsfeedu s ostatními, podobně jako na Twitteru. Můžete si tak honit ego nejenom focením jídla a amatérského grafitti, ale i na jediném místě  současně sledovat módní bloggery, nebo zprávy ve fotografiích.

Výsledkem uvedení verze pro Android tento týden je, že aplikace překonala hranici 32 milionů uživatelů. Včetně mě. I díky tomu se jim pravděpodobně získat investici a celkové ohodnocení společnosti na 500 milionů dolarů.

Draw something

Produktivita práce nám za poslední dva týdny klesla na polovinu kvůli této velmi jednoduché aplikaci. Změnili jsme se v pětileté děti, které tráví pracovní den pokusem nakreslit Madonnu nebo rentgen. A nejsme sami – podle Zynga jde o nejstahovanější hru na světě. Za padesát dní nasbírala 50 milionů stažení a 6 miliard obrázků a pouze pár dní stará infografika dokazuje, jak rychle čísla rostou a přestávají být aktuální.

Nyan Cat měla první narozeniny

Zpívající osmibitová kočička letící vesmírem měla první narozeniny, 5. dubna 2011 jí vypustil ilustrátor Chris Torres a od té doby zaznamenalo video na YouTube přes 69 milionů zhlédnutí. Objevila se v počítačové hře, našla si partnera i novou národnost, ale hlavně získala kultovní status. Vydržíte s ní sto hodin?

404 Day

Čtvrtého dubna se slaví 404 Day. Chybová hláška „404 – Stránka nenalezena“ je třešničkou na dortu pro spoustu designérů. Koukněte se na ty nejpovedenější a jednu českou, která pobaví.