Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Frame100R a Nova nominovány na evropské televizní ceny Promax

Lukáš Veverka, Vojtěch Frič a studio Frame100R a dále televize Nova jsou v užší nominaci na evropské ocenění Promax/BDA: Frame100R v kategorii Best network, channel, platform branding design, a to za kompletní redesign hudební televize Óčko, televize Nova pak za propagaci show Hlas ČeskoSlovenska v kategorii Best entertainment, music, variety, comedy promotion a spoty kanálu Fanda v sekci Best on-air ident campaign (in-house). Ceny se budou udělovat v březnu v Paříži.

V minulosti na Promaxu z českých designérů bodovalo především studio Oficina – v roce 2010 televizi Prima „zařídila“ dvě stříbrné trofeje za logo a za branding stanice Prima Cool, v roce 2011 pak zlatou za logo Primy Love.

V roce 2009 bodoval v Evropě i soubor spotů veřejnoprávní České televize nazvaný Kroky svobody, zvítězila v kategorii Nejlepší tematická kampaň. Česká televize byla v roce 2008 stříbrná byla s vánoční kampaní a tři roky předtím se studiem Frame 100R, dí