Francouzské televize TF1 a M6 se dohodly na fúzi

Svazku první a třetí největší stanice ve Francii by patřily tři čtvrtiny trhu televizní reklamy.

  • ČTK
  • 17. 05. 2021 23:30

Dvě velké francouzské televizní stanice TF1 a M6 se dohodly na fúzi, jednání trvala několik týdnů. Skupina Bouygues, majitel TF1, koupí 30% podíl ve skupině M6, která patří německému Bertelsmannu. Německá skupina si ponechá 16% podíl, což by mělo pomoci při schvalování fúze francouzskými úřady. O obchodu jako první informoval list Le Figaro.

Skupina M6, které patří také několik rozhlasových stanic včetně RTL, byla na prodej několik měsíců. Jedním ze zájemců o její koupi byl podle listu Le Monde také český miliardář Daniel Křetínský.

Fúze by se měla uskutečnit do konce příštího roku. Šéfem nově vzniklého uskupení bude dosavadní ředitel M6 Nicolas de Tavernost. Stávající ředitel stanice TF1 Gilles Pélisson bude nově zástupcem generálního ředitele pro oblast médií ve skupině Bouygues, píše agentura AFP.

Svazek první a třetí největší televizní stanice na francouzské mediální scéně by dal vzniknout gigantu, který by sledovalo 30 % diváků. Představoval by také tři čtvrtiny trhu televizní reklamy, píše AFP. Stanice rovněž oznámily, že mají v úmyslu spustit streamovací portál, který by konkuroval službám jako americký Netflix.