V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Frekvence 1 dostala pokutu 300.000 za vulgarity v Dámském klubu

Obhroublá prezentace sexuálních témat v dopoledním čase vadí regulační radě dlouhodobě.

Martina Sokolová

Letos mezi moderátorkami Dámského klubu přibyla Martina Sokolová

Rada pro vysílání uložila provozovateli rozhlasové stanice Frekvence 1 pokutu 300.000 Kč za údajné vulgarity v dopoledním pořadu Dámský klub. Třetí nejposlouchanější české rádio - s 896.000 posluchači denně - podle radních porušilo zákon o vysíláním vydáním z loňského 26. června.

„Ohrožující potenciál a škodlivost působení tohoto pořadu pro děti a dospívající mládež jsou spatřovány v celkově vulgárním a hrubě pokleslém vedení pořadu, používání vulgárních a obhroublých výrazů, primitivním vtipkování a asociování intimní a citlivé problematiky s pudově prvosignální problematikou sexuality a partnerských vztahů,“ uvádí rada.

„Posudky, které máme k dispozici my a naše hodnocení situace nejsou v souladu se závěry rady,“ sdělila ČTK mluvčí Lagardere Active ČR Radka Pilzová. Blíže se však zatím nechtěla vyjádřit, protože skupina ještě nedostala rozhodnutí rady písemně. „Další postup zvážíme až po seznámení se s argumenty, posudky a hodnocením, které má k dispozici rada a které očekáváme v písemném zdůvodnění,“ doplnila mluvčí.

Pořad Dámský klub rozhlasová stanice prezentuje jako povídání o životě, láskách a životním stylu, živé vysílání od 10 do 12 hodin moderují Aneta Christovová, Martina Sokolová a Vlaďka Pirichová. Rádio před dvěma měsíci oznámilo, že v pořadu zavede „celkově jemnější pojetí, které ho více přiblíží ženským posluchačkám“.

Prezentace sexuálních témat v dopoledním vysílání a obhroublou formou vadilo regulační radě pro vysílání dlouhodobě. V roce 2011 kritizovala konkrétně hovory o sexu za úplatu, loni se jí příčila debata o masturbaci a menstruaci.