Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Frekvence 1 po kritice zjemní obsah Dámského klubu

Moderátorky i telefonující mají ubrat na expresivnosti.

Martina Sokolová

Martina Sokolová

Druhé nejposlouchanější tuzemské rádio Frekvence 1 hodlá zjemnit svou dopolední dvouhodinovku pro ženy Dámský klub, v minulosti opakovaně kritizovaný na nevkusné promluvy o sexu. Po třech letech existence pořadu, vysílaného každý všední den od 10 do 12 hodin, končí jeho dosavadní moderátorka Linda Finková, nahradí ji Martina Sokolová. Vlaďka Pirichová a Aneta Christovová zůstávají.

Moderátorky Dámského klubu. Repro: frekvence1.cz

Moderátorky Dámského klubu. Repro: frekvence1.cz

Koncern Lagardere, který Frekvenci 1 provozuje, oznámil, že pro Dámský klub volí „celkově jemnější pojetí, které ho více přiblíží ženským posluchačkám“. Rádio prý musí „reflektovat dění na trhu i názor posluchačů“. Ti jsou vyzýváni, aby v živém vysílání sdělovali své zkušenosti, často se svými sexuálními příhodami či zvyklostmi.

„Zjistili jsme, že posluchačky dopoledního vysílání dávají přednost jemnější formě vyjadřování i tématům. Proto jsme se rozhodli pro změny, které by měly Dámskému klubu přivést nové posluchače. Budeme klást větší důraz na lifestyle, ubereme na expresivnosti, která může být v oblasti vztahů pro některé posluchače nepříjemná,“ uvedl ředitel rádia Miroslav Škoda.

Prezentace sexuálních témat v dopoledním vysílání a obhroublou formou dlouhodobě vadilo regulační radě pro vysílání. V roce 2011 kritizovala konkrétně hovory o sexu za úplatu, loni se jí příčila debata o masturbaci a menstruaci.