Frekvence 1 přesunula Jandovou a ladí playlisty

Rádio v novém roce posunulo hodinový pořad Marty Jandové do lepšího, dopoledního času.

Zatímco Evropa 2 přeskládává program kvůli odchodu letitého moderátora Libora Boučka, sesterská Frekvence 1 vstoupila do nového roku s novým schématem i skladbou hudby poté, co s listopadem skončil její dlouholetý ředitel Miroslav Škoda.

„S úpravou hudebních playlistů jsme začali už koncem minulého roku. Usilovně pracujeme na tom, aby hudba kopírovala denní i noční rytmus našich posluchačů. V lednu jsme pak provedli změny v programu,“ předeslala Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio, jež obě rádia provozuje a patří skupině Czech Media Invest kolem Daniela Křetínského.

Marta Jandová

Marta Jandová

Hlavní lednovou novinkou Frekvence 1 je pořad Co se děje? se zpěvačkou Martou Jandovou. Nový blok má hodinu a vysílá se každý všední den od 10 do 11 hodin. Dosud Jandová uváděla pořad Marta radí, baví mezi 13. a 14. hodinou. Teď si v programu vyměnila místo s Robinem Sobkem a jeho pořadem V práci. Ten se vysílal od 10 do 13 hodin, nyní je jeho čas od 11 do 14 hodin.

„Přesouvá se nejen původní čas mého vysílaní na dopoledne, ale i téma. Samozřejmě mohou lidé dále volat, psát a ptát se na různé věci, ale nebude to primární téma. Budu tedy pouštět hudbu a povídat, co se děje, co mě zajímá, co si nenechat ujít a různé mé další postřehy,“ říká Jandová.

Každý všední den pokračují písničky na přání po telefonu nebo přes Facebook s moderátorem Milanem Bílkem, ale jsou delší. Dál sice začínají v 18.20 po dvacetiminutovém Press klubu, ale trvají až do půlnoci. Dosud se vysílaly do 22.00.

O víkendech Frekvence 1 začala častěji reprízovat. Týká se na to rubriky Tento song – Meky vybral, Meky prožil se zpěvákem Miroslavem Žbirkou i pořadu Kraus a blondýnaJanem KrausemMiluší Bittnerovou.