French Connection otevřela na Chodově

Nově otevřená a premiérová prodejna French Connection v OC Chodov

Nově otevřená a premiérová prodejna French Connection v OC Chodov

Britská modní značka French Connection otevřela vůbec první obchod na našem území a šestý během dvou posledních týdnů v Evropě. Za svou pomyslnou vlajkovou loď si v Čechách zvolil první patro obchodního centra Chodov, kde od třetího května představuje svou jarní a letní kolekci. Slavnostní otevření na Chodově se neobešlo bez přítomnosti celebrit jako herečka Andrea Kerestešová, Anna Fialová, Ivana Jirešová, návrhář Lukáš Macháček nebo operní zpěvačka Andrea Kalivodová. Kromě klasické elegantní módy pro pány i dámy nabízí také odvážnější kousky, které patří do kolekce s provokativním monogramem FCUK (přitom se jedná o zkratku French Connection United Kingdom) – tu značka využívá v kampaních už od roku 1997 a právě s ním v začátcích prorazila do světa módy. Od roku 2004 nicméně firmu provází finanční nestabilita, která před třemi lety vygradovala ve ztrátové období – to se ještě zpětinásobilo letos na jaře. Právě rozšíření poboček v Evropě by podle plánu značky mělo vést ke zlepšení finančních výsledků. 

Je fajn, že alespoň dočasně bude mít Chodov oproti jiným shopping centrům unikátní módní prodejnu. Značku French Connection u nás v povědomí spotřebitelů už velmi dobře prošlapal Zoot, tak nepochybuji o tom, že si její fanoušci najdou cestu i na prodejnu s mnohem širším výběrem, zejména pokud provozovatel udrží ceny srovnatelné s UK.
Barbora Krásná (Blue events)

Pokud se britská bývalá ikona domnívá, že cesta k opětovné slávě vede přes jmenované ‚celebrity‘, obávám se, že ji nic dobrého nečeká. Doufejme, že podstatně zvýší svou deklarovanou provokativnost a nenabídne zase jen donekonečna se opakující univerzální módní šeď.
Jana Kubištová (Budvar)

Nevím, jestli Evropa pomůže vylepšit business výsledek už proto, že obchod prodává také odvážnější ‚kousky‘.
Martin Boček

Sdílejte