Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Friml řídí národní i agenturní obchod Radiohousu

Karel Friml

Karel Friml

Přední tuzemský prodejce rozhlasové reklamy Radiohouse konsoliduje vedení své divize národního prodeje. Jejím ředitelem se stává Karel Friml. Divizi agenturního prodeje dosud přímo vedl Miroslav Hrnko, generální ředitel Radiohousu, a jednotlivé části agendy byly rozděleny do gesce segmentových ředitelů. Hrnko vedení divize převzal v polovině loňska, poté, co odešel první ředitel Radiohousu Michal Beran.

Nový šéf divize Friml zastřeší veškeré aktivity společnosti na trhu mediálních agentur a zároveň bude zodpovědný za vedení týmu národního prodeje. „Radiohouse tak chce posílit rychlost rozhodování při péči o klienty a agentury na národním trhu,“ uvedla firma. Friml dosud působil v marketingu a obchodu Media Marketing Services, jedné ze dvou mateřských firem Radiohousu (druhá je Regie Radio Music). Společně mají na českém trhu rozhlasové reklamy nadpoloviční podíl.

Drobnější změnou ve struktuře Radiohousu je úprava agendy u dosavadního segmentového ředitele Zdeňka Kůse, ten nově přechází do divize podpory prodeje, kde bude ředitelem agenturní podpory.