Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Fuxa a BigBoard uvádí lifestylový web Flowee

Nový online magazín Flowee se orientuje na osobní rozvoj a takzvaný chytrý životní styl.

Ctirad Hemelík

Ctirad Hemelík, menšinový spolumajitel Flowee

Odstartoval online magazín Flowee, zaměřený na osobní rozvoj a „chytrý“ životní styl. provozuje ho firma Flowee, jejíž 35 % vlastní Richard Fuxa a dalších 35 % jeho billboardová společnost BigBoard Praha. Po 15 % pak mají Ctirad Hemelík, organizátor Festivalu Evolution, a Michal Hájek.

„Flowee vnímám jako vstup do zajímavého a rostoucího segmentu. Věřím, že propojením s největšími opinion lídry na tomto trhu, kteří za sebou mají léta spolupráce s tak zvučnými jmény, jako je například Deepak Chopra či Dan Millman, se podařilo vybudovat projekt, který má obrovský potenciál,“ prohlásil Fuxa.

„Zdánlivě dvě neslučitelné sféry – klasický lifestyle, jak je zažitý v mediálním světě v Čechách, a zdravo + bio + eko sféra se krásně propojují,“ tvrdí šéfredaktorka webu Jana Tobrmanová Čiháková. Psané reportáže doplňují videopořady či podcasty. K přispěvatelům patří bývalý vrcholový manažer Jan Mühlfeit, kuchařka Hanka Zemanová či trenér Marián Jelínek.