A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Gabriela Drobová dostala vlastní licenci pro Fashion TV

Dosavadní ředitelka československé stanice Fashion TV Gabriela Drobová si u rady pro vysílání vyzvedla novou licenci pro kabelové a satelitní šíření této stanice zaměřené na módu. Označení kanálu zní Fashion TV (Czech & Slovak) a Drobová jej bude pro Česko a Slovensko provozovat prostřednictvím vlastní pražské firmy TV Fashion (drží v ní 90 %, 10 % vlastní Michal Pelach).

Fashion TV už v Česku vysílala volně na satelitu, nyní se zaměřuje právě na úspornější šíření prostřednictvím kabelových operátorů, a to výhradně v placených nabídkách. Zároveň ovšem loni v dubnu začala šířit svůj signál zdarma přes internet.

Dosavadním provozovatelem módní stanice je akciová společnost Fashion TV se sídlem rovněž v Praze, v ní je Drobová poslední tři roky předsedkyní představenstva. Společnost provozuje televizi od března 2011, kdy dostala kombinovanou kabelovou a satelitní licenci. Lokální obsah v češtině a ve slovenštině tvoří podle licence nejvýš 40 %, většina je v angličtině, převzatá z mezinárodní verze programu.

Od března 2009 v Česku značku Fashion TV využívala pro televizní vysílání firma Carolinas Corporation, respektive mediální manažer Karel Vágner a jeho tehdejší partnerka Zuzana Poláčková. Tento jejich byznys neuspěl, v létě 2010 licenci vrátili.