Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Gabriela Drobová dostala vlastní licenci pro Fashion TV

Dosavadní ředitelka československé stanice Fashion TV Gabriela Drobová si u rady pro vysílání vyzvedla novou licenci pro kabelové a satelitní šíření této stanice zaměřené na módu. Označení kanálu zní Fashion TV (Czech & Slovak) a Drobová jej bude pro Česko a Slovensko provozovat prostřednictvím vlastní pražské firmy TV Fashion (drží v ní 90 %, 10 % vlastní Michal Pelach).

Fashion TV už v Česku vysílala volně na satelitu, nyní se zaměřuje právě na úspornější šíření prostřednictvím kabelových operátorů, a to výhradně v placených nabídkách. Zároveň ovšem loni v dubnu začala šířit svůj signál zdarma přes internet.

Dosavadním provozovatelem módní stanice je akciová společnost Fashion TV se sídlem rovněž v Praze, v ní je Drobová poslední tři roky předsedkyní představenstva. Společnost provozuje televizi od března 2011, kdy dostala kombinovanou kabelovou a satelitní licenci. Lokální obsah v češtině a ve slovenštině tvoří podle licence nejvýš 40 %, většina je v angličtině, převzatá z mezinárodní verze programu.

Od března 2009 v Česku značku Fashion TV využívala pro televizní vysílání firma Carolinas Corporation, respektive mediální manažer Karel Vágner a jeho tehdejší partnerka Zuzana Poláčková. Tento jejich byznys neuspěl, v létě 2010 licenci vrátili.