Galerie Butovice po rekonstrukci: food court o půlku větší, přibyla třípodlažní Kika

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice po rekonstrukci

Galerie Butovice s nově přistavěnou Kikou

Galerie Butovice s nově přistavěnou Kikou

Obchodní centrum Galerie Butovice po třech letech dokončila celkovou rekonstrukci a 15. března se v nové podobě otevřela veřejnosti. Rozšířila se o 15.000 metrů čtverečních, které nově zabírá třípodlažní prodejna s nábytkem a bytovými doplňky Kika. Centrum má světlejší design, nové eskalátory a zadní části u hypermarketu Albert, změnilo se osvětlení a přibyly relaxační koutky. Navíc o polovinu rozšířilo food court, do něhož se nyní vejde 430 lidí. Galerie Butovice patří do portfolia mezinárodní firmy Cromwell Property Group a o správu a pronájmy se stará Cushman & Wakefield. Renovace a rozšíření centra stály 120 milionů Kč, Kika do své nájemní jednotky investovala 20 milionů Kč.

Za návrhy některých interiérových prvků stojí architektonické studio Kyzlink Architects. Designové osvětlení pochází z dílny Prolicht a světelnou aplikaci PlanktOn společně s dalšími interiérovými prvky vytvořilo Making Design v částečné koprodukci s Luxlighting.

Celková plocha Galerie Butovice je nově 51.500 metrů čtverečních, čímž se Galerie stala šestým největším centrem v Praze. Z venkovní plochy před centrem ubylo zhruba 150 míst, 160 jich ale přibylo v podzemních garážích pod prodejnou Kika. Celkem má Kika 1.400 parkovacích míst. Podle Davida Svobody, country manažera Cromwell Propery Group, je v pozemcích kolem Galerie Butovice, které skupina vlastní, ještě prostor pro další výstavbu. „Máme k dispozici ještě 5.000 metrů čtverečních na výstavbu retailových prostor, které ovšem nebudou s Galerií přímo propojeny,“ řekl Svoboda. Kiku vlastní Cromwell Property Group od roku 2014, samotné centrum bylo postavené v roce 2005. 

Nové logo je duhové

Proměnou prošlo i logo Galerie Butovice, které je nově v duhových barvách a za jeho designem stojí studio Hoch a synové z Českých Budějovic. Galerie chce také podle manažerky centra Zuzany Sladké změnit dosavadní přístup ke komunikaci. Vytvoří vlastní blog, bude více komunikovat na sociálních sítích a spolupracovat s bloggery a influencery. Zaměřit se chce na komunikace směrem k matkám s dětmi. 

Nové logo Galerie Butovice

Nové logo Galerie Butovice

Mezi nové značky v Galerii Butovice patří zmíněná Kika, Lindex, New Yorker, Pepco, Urban Store, Sam 73, Uncle Sam, kavárna Costa Coffee a indický fastfood Bombay Express, který otevře na jaře 2018. Zastoupení zde má i výdejna Mall.cz a první pobočka CZC.cz v obchodním centru v Česku. Celkem se v Galerii Butovice nachází přes 90 obchodů. K pronájmu zbývají podle Jana Čížka, vedoucího pronájmů obchodních center v Cushman & Wakefield, ještě 10 nájemních jednotek, noví nájemci by se v nich měli objevit v srpnu nebo září. 

Podle odhadů Jakuba Střeštíka, generálního ředitele Kika pro Česko, Slovensko a Rumunsko, by mohla Kika za předpokladu průměrné návštěvnosti zvýšit celkovou návštěvnost centra o 13 až 15 %. V letošním roce se podle Střeštíka chystá řetězec s nábytkem soustředit na prodej online, který spustil v loňském roce, a skrze něj více penetrovat do regionů. V plánu je otevření prodejny v Hradci Králové, koncept City, který je zatím jen v Bílé Labuti, Kika v Česku momentálně rozšiřovat nebude.