„Aby byl svět zase v pořádku.“ Globus nahrazuje plánovanou kampaň poděkováním

Přes vše, co nás teď rozděluje, jsme si nikdy nebyli blíž, říká spot, který vznikl za devět dní.

  • 17. 04. 2020 00:00

Původně plánovanou jarní kampaň letos Globus nahrazuje velkým poděkováním. V situaci, kdy je nutné kvůli bezpečnosti dělit pokladní od zákazníků plexisklem, na veřejnosti povinně nosit roušky a vynakládat finanční i materiální prostředky na pomoc zdravotníkům, hasičům, dobrovolníkům či lidem v nouzi, chce obchodní řetězec ocenit ty, kteří dělají všechno, co můžou, „aby byl svět zase v pořádku“. Poděkování provází také hmotná i finanční pomoc.

„Bez našich zaměstnanců i spousty dalších lidí, kteří se během posledních týdnů snaží zvládnout všechen stres a nezvyklé pracovní podmínky, bychom neměli šanci se vrátit do normálního života,“ přibližuje mluvčí Globusu Lutfia Volfová. „Televizní spot je vyjádřením respektu a obdivu pro všechny, bez jejichž práce se teď neobejdeme. Hlavní sdělení spotu je platné pro všechny: I přes všechno, co nás teď rozděluje, jsme si nikdy nebyli blíž.“

Spot podle agentury C3 Prague nese myšlenka, která nepotřebuje velká slova ani složitou produkci. Celá výroba také trvala jen devět dní. Spot režíroval Luboš Vacke a o produkci se postarala Creative Embassy. K vidění je od 13. do 30. dubna na všech kanálech skupiny Nova. Aby byl spot maximálně autentický, neobjevily se v něm herečky, ale skutečné ženy – sestřička z oddělení JIP Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a prodavačka hypermarketu Globus na Zličíně.

Televizní poděkování není to jediné, co Globus momentálně v souvislosti se vzniklou situací podniká. Na blogu pro něj C3 připravuje i obsah zaměřený na rady, jak a co v těchto dnech nakupovat, aby zákazníci byli v bezpečí a cítili se líp. Mimo to už Globus v rámci projektu Globus Lepší svět 2020 rozdělil částku 3,92 milionu Kč mezi 45 iniciativ, které podpoří lidi, komunity nebo projekty zaměřující se na pomoc v době během a po pandemii koronaviru.

Aby byl svět zase v pořádku
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Klient
Nasazení
13. 04. 2020 - 30. 04. 2020
Mediamix