Aby „jiní“ neměli z Vánoc peklo, je tu poradna Prague Pride

Pro emocionálně vypjaté období vánočních svátků nabízí spolek Prague Pride poradnu.

  • 18. 12. 2018 15:00

Poradna pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby Sbarvouven.cz přichází s vánoční kampaní, která oslovuje potenciální klienty i ty, kdo mají coming out úspěšně za sebou. Kampaň s headlinem Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích připravila agentura Havas Worldwide Prague, která stála i za kampaní letního festivalu Prague Pride 2018. „Vánoce jsou emocionálně vypjaté období. Člověk musí vydržet několik dní s rodinou, přežít návštěvy příbuzenstva, bilancuje uplynulý rok. A když ještě k tomu musí před blízkými nebo třeba bývalými spolužáky držet v tajnosti svou odlišnou sexuální orientaci, je to úplné peklo,“ přibližuje tým Havasu své uvažování nad kampaní. Sdělení cílené na teenagery dané skupiny zve k využití služeb poradny i v období vánočních svátků. Ty, kdo podporu poradny už nepotřebují, kampaň vyzývá, aby před Vánocemi přispěli na její provoz prostřednictvím Darujme.cz.

Vánoční kampaň Sbarvouven.cz využívá především Facebook a Instagram. Spolupracuje také s LGBT médii (Lui.cz, iBoys.cz, iGirls.cz, Lesba.cz) a studentským časopisem Redway. Tisková inzerce se objeví ve vybraných příběhových titulech vydavatelství Mafra (dřív Bauer Media) a v deníku Mladá fronta Dnes.

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

Internetová poradna Sbarvouven.cz, kterou provozuje spolek Prague Pride, pomohla za necelé čtyři roky své existence již 2700 klientům a klientkám. Většinou se jedná o mladé lidi ve věku 10 – 19 let, kteří potřebují podporu při hledání své vlastní identity, nebo se potýkají s odmítnutím ze strany rodiny či spolužáků. Poradnou dosud prošlo přes 60 000 soukromých zpráv, jejichž obsah by pisatelé mnohdy ani za nic nesvěřili nikomu známému. Klienti dosud pocházeli především s Prahy a Středních Čech, dále z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Patronkou poradny je moderátorka Ester Janečková, jejíž 14letý synovec Filip spáchal sebevraždu kvůli homofobním postojům české společnosti.

Je peklo být jiný, hlavně o Vánocích

  • Značka: Sbarvouven.cz
  • Klient: Prague Pride
  • Kreativní agentura: Havas Worldwide Prague
  • Creative leader: Martin Halaxa
  • Art director: Michal Mimra
  • Brand director: Lenka Beránková
  • Mediamix: online, tisk