Armáda spásy jde v nové kampani na dřeň, doslova

Nepříjemně reálné obrazy ukazuje kampaň, kterou na vlastní náklady vytvořila WMC Grey.

  • 22. 02. 2019 16:00

Nová kampaň Armády spásy upozorňuje, že lidi bez domova jsou často okolnostmi nuceni sáhnout k problematické samoléčbě, a vyzývá k podpoře vzniku a provozu ordinací praktického lékaře právě pro tyto pacienty. „Lidé bez domova se často léčí naprosto nevhodným způsobem. Sami si naordinují neznámé a prošlé léky, které našli v popelnici, a kvůli nepříjemným zkušenostem se také mnohdy vyhýbají návštěvě klasického nemocničního zařízení,“ uvádí zástupce Armády spásy, major Přemysl Kramerius.

Kreativu kampaně na vlastní náklady připravila agentura WMC Grey ve spolupráci s produkcí AZN Kru a režisérem Dužanem Duongem. „Šli jsme po samotné podstatě věci. Chtěli jsme představit problém samoléčby v syrové podobě a úplně se vyhnout jakýmkoliv reklamním klišé. Proto jsme ve spolupráci s terénním pracovníkem Armády spásy zkontaktovali reálné bezdomovce, kteří se stali hlavními tvářemi kampaně,” říká David Suda, kreativní ředitel WMC Grey. Video i klíčové vizuály tedy představují příběhy dvou mužů a jedné ženy bez domova, kteří řeší zdravotní problém tak, jak jim to jejich situace právě umožňuje.

Až nepříjemně reálný obraz zachycuje časté zdravotní problémy, s nimiž se bezdomovci běžně potýkají – jejich výběr kreativní tým konzultoval s lékařkou a důstojnicí Armády spásy, doktorkou Andreou Pekárkovou, aby co nejvíc odpovídal skutečnosti. S drásavou vizuální podobou pak kontrastuje text, který má podobu strohé lékařské zprávy. Odhaluje se tak napětí mezi klasickými lékařskými postupy, které by měly být dostupné všem bez rozdílu, a drastickou praxí, kterou lidé bez domova dennodenně zažívají.

V rámci kampaně vznikl minutový spot a dál tři klíčové vizuály určené pro komunikaci na sociálních sítích.

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Jaroslav (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Marta (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova (WMC Grey)

Armáda spásy: Ordinace pro lidi bez domova / Petr (WMC Grey)

Ordinace pro lidi bez domova
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Mediamix
Creative director
Account director