„Ať si každý pije to, co pít chce,“ obhajuje Birell právo svobodně si zvolit nealko

Není třeba žádná výmluva, kontruje melodie v novém spotu VCCP ohraným posměškům.

  • 14. 04. 2021 13:00

Birell: Bez výmluv (VCCP Prague)

Birell: Bez výmluv (VCCP Prague)

Značka Birell spouští v Česku a na Slovensku novou kampaň zaměřenou na svou základní řadu neochucených nealkoholických piv. Cílem komunikace je upozornit na fakt, že nealko pivo už zdaleka není jen náhražka pro řidiče. „Spotřebitelské trendy v tuzemsku i zahraničí nám ukazují , že pohled na nealkoholické pivo se mění. Z nutné alternativy se pomalu stává atraktivní volba, která perfektně zapadá do životního stylu moderního člověka, který nechce dělat kompromisy. Z rozhovorů se spotřebiteli jsme ale zjistili, že se v našich končinách pořád vážou k nealko pivu určité předsudky a většina lidí zažila situaci, kdy musela pití nealko piva vysvětlovat či obhajovat. Proto se Birell jako lídr na trhu rozhodl ukázat, že i nealko pivo může být tou správnou volbou a chuťovým zážitkem,“ přibližuje senior brand manager Birellu v Česku Lenka Trvalcová.

Nové spoty, které vznikly ve spolupráci s kreativní agenturou VCCP, se vymezují vůči společenskému tlaku, který okolí často vyvíjí, pokud se někdo rozhodne místo klasického piva sáhnout po nealkoholickém. Kampaň obhajuje právo na svobodnou volbu a prezentuje Birell jako produkt, díky kterému si každý pivař může dopřát plnohodnotný chuťový a společenský zážitek. Ve spotu byla využita adaptace operní skladby Carmen. „Pořád ty samé otázky, komentáře, vtípky a posměšky okolí jsou v dnešní době už trošku ohranou písničkou. Nastal čas kontrovat jinou melodií a v novém kabátu ji zasadit do pivního prostředí, kam Birell nepochybně patří,“ vysvětluje Dragan Vekić, kreativní lídr projektu.

Spoty vyrobila v režii Romana Valenta produkce Armada Films. Téma předsudků vůči pití nealko piva i prezentaci novinek Birellu dále v online prostředí rozpracuje agentura Triad.

Birell navíc přichází na trh se dvěma novinkami. V kampani značka představí nový Birell Za studena chmelený inspirovaný chutí českého ležáku, na regálech se pak objeví i další novinka s chutí pivního stylu IPA.

Bez výmluv
Kreativní agentura
Mediální agentura
Produkční agentura
Značka
Nasazení
08. 04. 2021 - 30. 04. 2021
Mediamix