„Až bude národu nejhůře, přispěchají na pomoc.“ Braničtí rytíři nesou pivo

WMC Grey v nové kampani pro Pivovary Staropramen uvádí koncept branických rytířů.

  • 12. 04. 2021 16:10

Agentura WMC Grey vyhrála tendr na komunikaci piva Braník. V nové kampani představila koncept branických rytířů, ve kterém si hraje s heroizující formou plnou impozantních slowmotionů, epických záběrů v protisvětle a s hutným voiceoverem. To vše staví do kontrastu s faktem, že braničtí rytíři jsou vlastně obyčejní chlapíci, jaké vídáte všude okolo sebe. Zdobí je fešná zbroj čili nějaké montérky a ryzí srdce, s nímž vám rádi pomohou, když se něco pokazí. Jako například když dojde pivo.

„Chtěli jsme posílit to, co je Braníku vlastní. Archetyp jeho zákazníka je dobrý český člověk, který si na nic nehraje a předchází ho dobrá pověst. Stejně jako pivo Braník. V komunikaci ho proto symbolizuje persona braníkáře, srdečného chlapa milujícího svůj Braníček. Sama dobromyslnost se pak stává pilířem odlišení značky Braník, ale i budoucím můstkem do srdcí ostatních pivních zákazníků,“ říkají Jan Plajner a Aleš Hron, kteří navrhli strategii nové komunikace. K životu branické rytíře přivedla produkce Boogie s režisérem Tomášem Bařinou.

„Braničtí rytíři povstali, aby vzdali hold všem dobrým lidem, kterým záleží na svém okolí. Když můžou, tak pomůžou a vždy vezmou podobně smýšlející lidi mezi sebe. Proto se v kampani pracuje s ‚basováním‘. To znamená, že se každý může stát branickým rytířem,“ uvádí agentura.

Nyní v televizi běží třicetivteřinový spot, který branické rytíře představuje. Celý koncept se pak dále rozvíjí v onlinu a pokračuje i do instore.

Klíčový vizuál

Klíčový vizuál

Koncept branických rytířů aspiruje na dlouhodobější komunikační linku. „Braník jsme si v agentuře děsně přáli. A věřím, že nám značka sedla. Koncept v tendru skóroval u nás v agentuře, u klienta i v testech,“ dodává David Suda, kreativní ředitel WMC Grey.

Braničtí rytíři
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Brand manager
Creative director
Art director
Strategie
Strategie
Account manager
Account director