Česká filharmonie si připomíná 125 let minutovým spotem od Martina Krejčího

Krejčího spot vyrobila produkce Stillking Films. Vizuál kampaně navrhlo Studio Najbrt.

  • 20. 01. 2021 16:00

Česká filharmonie si 125. výročí od svého historicky prvního koncertu připomíná kampaní, jejímž autorem je reklamní tvůrce a režisér Martin Krejčí, který stojí za oceňovanými reklamami pro značky Heineken, Honda, Opel, Hornbach či Ikea. Nosnou myšlenkou televizních spotů je zrození hudebních nástrojů z chaosu nepatrných částic. Pomocí hudby, která má sílu a energii spojovat domněle nespojitelné, vzniká něco nového a dokonalého, zmatek ústí v harmonii. Skladby Dvořáka a Martinů ke spotu vybrali a upravili Marek Doubrava a Jan P. Muchow, nahrávání se ujala Česká filharmonie pod taktovkou Ondřeje Vrabce. Spot vyrobila Stillking Films. Vizuál kampaně navrhlo Studio Najbrt.

„Narozeniny České filharmonie jsme původně chtěli oslavit mimořádným koncertem, jak se pro orchestr sluší. Naše plány ale překazil covid. Proto jsme se rozhodli, že takto významné výročí připomeneme reklamou. Stejně jako při koncertech spolupracujeme s nejlepšími dirigenty a sólisty, chtěli jsme i pro reklamu toho nejlepšího režiséra. A tak jsme oslovili Martina Krejčího, který patří k těm úplně nejlepším,“ říká generální ředitel České filharmonie David Mareček.

„Uvědomil jsem si, že hudba je opravdu prvek, který má sílu spojovat a díky své abstrakci může dokonce překročit jinak nepřekročitelné hranice mezi vrstvami společnosti. Od toho se pak odvíjela myšlenka, že by spot mohl nějak odrážet skutečnost, že hudba je čistá a povznášející a že nám snad může pomoci překonat marasmus a chaos, ve kterém právě žijeme. A napadlo mě, že by se výbuch dal obrátit a z exploze vznikla imploze – tedy zrození,“ podotkl Martin Krejčí.  

Spot Spojení hudbou: 125 let České filharmonie bude k vidění v České televizi, v online médiích i na sociálních sítích. Mediamix kampaně dál zahrnuje Český rozhlas a také tisk a outdoor.

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Česká filharmonie: Spojení hudbou

Spojení hudbou: 125 let České filharmonie
Kreativní agentura
Produkční agentura