Johny Machette učí Čechy líp řídit, v retro klipu

Česká kancelář pojistitelů volí pro osvětu formát videoklipu z osmdesátek. Udělali ho Jonáš Čumrik alias Johny Machette, Jordan Haj neboli ProGram a Giviniar Kříž řečený Givi Kross.

  • 12. 09. 2018 16:30

Dodržovat pravidla silničního provozu, být ostražitý v každé situaci a chovat se ohleduplně – to chce od menší, ale nebezpečné části českých řidičů Česká kancelář pojistitelů (ČKP). Ta ze svého fondu zábrany škod financuje kampaň, která má formu hudebního klipu z 80. let nazvaného Pro tvůj flex. Na časté neduhy tuzemských řidičů v něm upozorňuje rapper Jonáš Čumrik alias Johny Machette a Jordan Haj neboli ProGram. Režie klipu se ujal Giviniar Kříž řečený Givi Kross. Haj a Kříž jsou známí z projektu Kapitána Demo alias Jiřího Buriana.

„Dlouhodobě podporujeme projekty, které zvyšují povědomí o bezpečné jízdě, pravidlech provozu a pomáhají předcházet autonehodám, jejichž počet se pohybuje okolo sto tisíc případů za rok. Tato kampaň edukuje i důležitou skupinu mladých řidiček a řidičů a upozorňuje na nejčastější chyby za volantem, které způsobují zbytečná zranění a škody,“ komentuje spolupráci Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů, a dodává: „Věřím, že i díky podobným projektům se bezpečnost a ohleduplnost na silnicích může podařit zvýšit.“

Cílem kampaně je upozornit na pochybení všech účastníků silničního provozu. Projekt cílí nejen na největší skupinu řidičů osobních automobilů, ale i na profesionální řidiče, chodce, cyklisty, seniory, děti a rodiče. Kampaň má ambice prostřednictvím všech typů médií včetně televizních spotů, tiskové reklamy, online reklamy a pořádaných eventů zasáhnout miliony obyvatelů Česka, kteří se na tuzemských komunikacích denně pohybují a měly by ne vždy jednoduchá, ale o to důležitější pravidla dodržovat.

Hlavně bezpečně - Pro tvůj flex
Mediamix
Interpret, režie