Cesty k rodičovství jsou různé, předvádějí Vagnerová, Polívková, Taclík i Klusovi

Moderní pěstounství je cesta pro každého, přesvědčuje spolek Dobrý start a známé tváře.

  • 24. 06. 2020 14:00

Sex není jedinou cestou k dítěti, rodičem se může člověk stát i díky pěstounství. To ukazuje nový spot spolku Dobrý start, který usiluje o rozšíření pěstounství. O pěstounskou péči si loni v Česku zažádalo celkem 504 lidí, ale k tomu, aby se podařilo dostat všechny děti z ústavů do rodin, je třeba tento počet aspoň zpětinásobit.

Spot ukazuje, že nezáleží na cestě, jakou se do rodiny dítě dostane - někde to je po vášnivých chvílích v posteli a jinde po o něco míň atraktivním vyplňování formulářů. Scénkami to znázorňují Anna Polívková, Hana Vagnerová, Marek Taclík nebo manželé Tamara a Tomáš Klusovi. „Děti přichází do rodin různými cestami, láskou vám ale naplní život úplně stejně,“ tvrdí Julie Kochová ze spolku Dobrý start - Z rodiny doletí dál, který za kampaní Díky pěstounství stojí.

Kampaň byla zahájena na konci minulého roku a o víc informací o pěstounství si díky ní napsala už víc než tisícovka zájemců. Koordinátorky kampaně nabízí zájemcům o pěstounství informace a podporu a jsou připravené je provést celým procesem k podání žádosti o pěstounskou péči.

„Je čas na změnu směrem k ohroženým dětem. Je třeba směřovat peníze konkrétně k dětem a rodinám, které jsou schopné se o děti postarat. A je určitě lepší, když děti, které nemají štěstí na rodinu, dostanou rodinu jinou. Rodina je vždycky lepší než ústav,“ říká Tomáš Klus, proč se rozhodl podpořit kampaň svou účastí bez nároku na honorář.

Spot Různé cesty měl premiéru 24. června exkluzivně na webech Reflex.cz a Maminka.cz. Autorem spotu je režisér Jan Látal s agenturou Nice! Natáčení spotu proběhlo na začátku června v lokacích na pražském Novém světě a Malostranském náměstí.

Různé cesty
Kreativní agentura
Nasazení
24. 06. 2020
Mediamix