Coca-Cola jde se značkou Kinley poprvé do televize. Spot z Česka běží i po Evropě

Kampaň české Saatchi & Saatchi jde i na Slovensku, v Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

  • 03. 03. 2021 20:35

„Svět je plný chutí. Objevte ho s Kinley.“ Tímto claimem představuje společnost Coca-Cola v nové kampani svoje ochucené toniky značky Kinley. Pětici příchutí komunikuje ve spojení s metropolemi z celého světa, které jsou pro ně typické. Vedle Londýna, který je charakteristický pro klasickou čirou variantu, jsou to také Bangkok, Stockholm, Havana a Buenos Aires.

Kreativní koncept kampaně navrhla agentura Saatchi & Saatchi ze skupiny Publicis Groupe, s níž společnost Coca-Cola v Česku dlouhodobě spolupracuje na komunikaci různých značek svého portfolia. Agentura vytvořila modulární spot, který umožňuje měnit flexibilně stopáž i zařazení jednotlivých příchutí a dá se proto snadno přizpůsobit specifikům různých trhů. Nápad určený původně pouze pro český a slovenský trh byl natolik úspěšný, že se ho Coca-Cola rozhodla převzít i pro další země. Česká kampaň tak poběží i v Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

V Česku běží kampaň od začátku března v televizi, online a v sociálních médiích a pro Kinley je to vůbec první televizní reklama na našem trhu. Nákup a plánování médií obstarala rovněž Publicis Groupe, konkrétně její mediální agentura Starcom. Produkci zajistila Boogiefilms v režii Dana Konopáče.

„Práce na kampani na Kinley, která se během období covidu stala druhou nejvýznamnější značkou v celém portfoliu nápojů společnosti Coca-Cola, byla od začátku trochu punková,“ říká Kateřina Třísková, brand managerka společnosti Coca-Cola ČR. „Už tím, že nápad pro natočení nové televizní reklamy vznikl v malé zemi, jako je Česko, a natáčel se nakonec pro pět dalších trhů, což není běžným zvykem. Na tento fakt můžeme být všichni v týmu hrdí. Samotné natáčení bylo velmi netradiční a plné technických detailů, kdy byl každý záběr a krok naplánován s precizností na desetiny vteřiny.“

Svět je plný chutí
Kreativní agentura
Mediální agentura
Produkční agentura
Značka
Klient
Nasazení
01. 03. 2021
Mediamix