Colu od Birellu představuje chytlavá kohoutí show na melodii Funky Town

O uvedení nápoje na trh se starají marketingové agentury Jandl, Symbio a WeDigital.

  • 17. 03. 2020 17:30

Cola od Birellu

Cola od Birellu

Plzeňský Prazdroj uvedl na trh svůj colový nápoj spojený se značkou Birell. Mixuje nealkoholické pivo, extrakt z kolového oříšku či skořici. „Cola pro nás byla logickým krokem, jak rozšířit portfolio, a nabídnout spotřebitelům další chuť bez konzervantů a umělých přísad. Navíc jdeme vstříc zdravému životnímu stylu – Cola od Birellu obsahuje v porovnání s běžně prodávanými colovými nápoji až o polovinu míň cukru, a to 5,1 gramu na 100 mililitrů nápoje,“ uvádí manažerka značky Kristýna Tereková.

Uvedení novinky na trh podpoří komunikační kampaň, jež zahrne televizi, print, PR, billboardy a citylighty, rádio, online a sociální sítě, která bude probíhat od března do května. Televizní spot, který si hraje s tématem zvědavosti a jeho ústřední písní je Funky Town, vytvořila agentura Jandl. O digitální komunikaci se stará Symbio, které na tvorbě videí spolupracovalo s produkcí Silencio. „V hlavní roli zábavných videí se objevuje vždy kohout, který je symbolem naší kampaně. Pro jedno z videí jsme objednávali téměř dvě stovky malých gumových kohoutů, některé z nich až z Miami. Naším cílem bylo lidi především pobavit a vyvolat v nich zvědavost k ochutnání,“ popisuje Tereková.

Komunikaci produktu podpoří i ambasadoři a influenceři, spolupráci s nimi zajišťuje agentura WeDigital. Samozřejmostí pak budou i rozsáhlé ochutnávky a účast na vybraných akcích.

Cola od Birellu je určena dospělým spotřebitelům, kteří se orientují na zdravý životní styl a vyhledávají kvalitní výrobky. Jedná se o alternativu pro ty, kteří mají v oblibě ochucené nealkoholické nápoje, ale vyhýbají se jim kvůli vysokému obsahu cukru a umělým přísadám. Produkt je k dostání v běžné síti prodejen v plechovkách 500 ml a v PET lahvích 400 ml. Doporučená cena obou variant je 19,90 Kč. K dostání bude i na výčepu ve vybraných restauracích.

Cola od Birellu

Cola od Birellu

Kohoutí koncert
Kreativní agentury
Produkční agentura
Značka
Nasazení
09. 03. 2020 - 31. 05. 2020