CS Cargo připomíná hrdiny sta let na kamionech

Dopravce spolu s Pamětí národa přenesl na své vozy jména odbojářů či politických vězňů.

  • 30. 10. 2018 15:00

Jména českých hrdinů na kamionech CS Cargo

Jména českých hrdinů na kamionech CS Cargo

František Zahrádka na kamionu CS Cargo

František Zahrádka na kamionu CS Cargo

Dopravce CS Cargo připravil ve spolupráci s pamětnickou organizací Paměť národa speciální projekt k výročí 100 let republiky. V kampani využívá odkaz na písmena C a S v názvu společnosti symbolizujícími Československo. Deset kamionů nazvala jmény deseti hrdinů, kteří žili v uplynulém století. Firma se tak snažila rozšířit každodenní povědomí o činech známých i neznámých lidí. Na návěsu každého kamionu je jméno hrdiny či hrdinky umístěno spolu s krátkým popisem a s textem Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme. Jejich příběhy jsou dostupné i na microsite CS Cargo a na webu Paměti národa. Projekt vznikl ve spolupráci s agenturami Werk Camp a AMI Communications.

„Žijeme nejlepší dobu, co Češi i Slováci kdy zažili. Vděčíme za ni všem hrdinům, těm slavným i těm tisícům méně známých. Deset jmen na našich kamionech snad trochu pomůže nám současníkům připomenout si, za co jim vděčíme,“ uvedl Jan Blaško, předseda dozorčí rady a akcionář CS Cargo.

 „Právě paralela životů obyčejných lidí, kteří se stali hrdiny, s jejich připomínkou v běžném životě na návěsu kamionu se nám líbila a nápad jsme uvítali. Lidé si snadno všimnou jinak vypadajícího kamionu a třeba si vzpomenou aspoň na chvíli na dějiny naší země i z pohledu těch, kteří riskovali své životy pro lepší budoucnost národa,“ míní Jan Polouček, provozní ředitel obecně prospěšné společnosti Post Bellum, která projekt Paměť národa provozuje.

Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme

  • Kreativa: Werk Camp, AMI Communications
  • Značka: CS Cargo
  • Klient: CS Cargo
  • Mediamix: out-of-home, online