Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Fernet mění lahev i slogan, přidává příchuť Honey

„Opustili jsme teritorium čistého chlapství.“ Bylinný likér chce být víc pro ženy a mladé.

  • 01. 04. 2019 19:15

Nové lahve pro Fernet Original, Citrus a nově Honey

Nové lahve pro Fernet Original, Citrus a nově Honey. Na novém vzhledu láhve Fernetu Stock se podílelo designérské studio Fiala & Šebek. Láhev je nyní o něco nižší a širší a poprvé za dobu existence tohoto nápoje dostala hrany, aby vypadala moderněji a efektněji. V základně lahve v čelní i zadní části je vytlačený letopočet 1927, od kterého se historie Fernetu Stock počítá. Vzhled lahve, etiket i nového loga odkazuje na základní hodnoty Fernetu Stock – řemeslnost, poctivost a ruční zpracování

Alkoholický nápoj Fernet Stock po 10 letech mění svůj obal. Tradiční bylinný likér bude k dostání v nově designované lahvi s hranami, bude mít novou etiketu a modernější logo. Výrobce Stock Plzeň-Božkov relaunch doprovodí rozsáhlou komunikační a reklamní kampaní, ve které vyzve spotřebitele, aby se inspirovali příběhem Lionella Stocka, který kdysi vzal život do svých rukou, odstěhoval se z Itálie do Plzně a tam v roce 1927 namíchal první Fernet Stock na základě tajné rodinné receptury. Na trh bude v průběhu dubna také uvedena nová varianta produktu Fernet Stock Honey, který tak doplní stěžejní Fernet Stock Original a Fernet Stock Citrus.

Značka též opouští dosavadní slogan Skrytá výjimečnost (v předtím používala Chlapi to rádi hořké a Nevyměknem, v minulosti Výjimečně hořký, výjimečně dobrý či legendární I muži mají své dny) a nasazuje nový, který zní Na vaše příběhy. „V rámci komunikace značky jsme se rozhodli vrátit ke kořenům a našemu DNA. Opustili jsme teritorium čistého chlapství, vytvořili jsme nový brand positioning a přišli s novou kreativní platformou a novou komunikací chceme oslovit také mladší cílovou skupinu a ženy, které mají rády zejména míchané drinky z Fernetu,“ přibližuje Tomáš Hejkal, marketing director skupiny Stock. 

Kreativu spotů pro Fernet pro český i slovenský trh připravila agentura Scholz & Friends. Kampaň představuje svérázný příběh zakladatele Stocka, kterým chce inspirovat lidi z cílové skupiny. “Lionello byl muž činu, který neváhal vzít život do svých rukou. Právě díky tomu přišel na svět i samotný Fernet Stock. Kampaní se nenásilně snažíme lidi inspirovat k tomu, aby i oni neváhali využít příležitostí, které se jim naskytnou a vzít život do vlastních rukou. Protože pak mohou vzniknout výjimečné věci. Záměrně však neukazujeme přesné historické reálie. V příběhu odhalíte detaily, které dělají celou komunikaci nadčasovou. Postavu Lionella Stocka využíváme jako ambasadora myšlenky a nového positioningu,“ říká Miky Karas, kreativní ředitel Scholz & Friends. Produktové vizuály dělala agentura Lineart.

„Spouštíme 360° komunikační kampaň. Na kanálech skupiny Prima poběží televizní spot, chybět nebudou ani digital či social media, out-of-home nebo PR kampaň. Od začátku dubna najdou spotřebitelé nový Fernet Stock ve všech retailových řetězcích a v průběhu jara a léta se s ním budou moci potkat na řadě eventů, například u stánku Lionello’s Cocktails na Manifesto Marketu v centru Prahy. Fernet Stock bychom tím rádi přiblížili i mladší cílové skupině,“ Group brand manager Zuzana Prokopová popisuje, kde bude rebrandovaný Fernet Stock k dostání a jak bude kampaň probíhat.

Fernet Stock je druhým nejprodávanějším alkoholickým nápojem u nás, v kategorii hořkých bylinných likérů je jedničkou na trhu. Receptura se skládá ze 14 bylin, velejemného lihu, vody ze speciálního vrtu, cukru a karamelového kuléru. Je přísně střežená a znají ji jen dva lidé z výroby, která probíhá v obci Prádlo u Nepomuka. Část tajemství nyní odtajňuje nová etiketa, na zadní části je uvedeno šest bylin spolu s dalšími zajímavostmi o složení a výrobě.

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Scholz & Friends)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Lineart)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Scholz & Friends)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Lineart)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Scholz & Friends)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Lineart)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Scholz & Friends)

Fernet Stock: Na vaše příběhy (Lineart)

Kreativní agentury
Produkční agentura
Značka
Režisér