Festival Prague Pride se letos prezentuje duhovou kampaní od dua Guts Prague

Kampaň 11. ročníku festivalu využívá venkovní plochy a také videoformáty na internetu.

  • 20. 07. 2021 20:25

Tématem letošního 11. ročníku festivalu Prague Pride je coming out, tedy proces přijetí vlastní sexuality a sebe sama. Pořadatel Prague Pride připravil v hlavním městě desítky akcí od filmových projekcí, výstav, koncertů nebo workshopů nejen pro LGBTQ+ komunitu. Akci doprovází kampaň od studia Guts Prague, které tvoří art directorka a fotografka Jana Bauerová a copywriter Radek Mojžíš.

Prague Pride: Piknik (Guts Prague)

Prague Pride: Piknik (Guts Prague)

Prague Pride: Online (Guts Prague)

Prague Pride: Online (Guts Prague)

Prague Pride: Art (Guts Prague)

Prague Pride: Art (Guts Prague)

Prague Pride: Education (Guts Prague)

Prague Pride: Education (Guts Prague)

„Cílem kampaně bylo spojit téma festivalu a zároveň představit širokou paletu našeho programu,“ říká Daniel Zikmund, PR manažer Prague Pride. „Potřebovali jsme lidem sdělit, že festival není jen o průvodu, a ujistit je, že se mají opravdu na co těšit. Široký program a nelehké téma představovalo skutečnou výzvu, se kterou si Guts Prague ale dokázali hravě poradit. Věřím, že celý koncept rozproudí městský reklamní smog a rozzáří ulice i sociální sítě barvami duhy,“ prohlásil.

„Objekty použité ve fotografovaných zátiších reprezentují konkrétní část programu a zároveň svojí kompozicí tvoří duhové spektrum jako symbol. Chtěli jsme hlavně přinést pozitivní emoce, které k akcím jako Prague Pride podle nás patří,” přibližuje kampaň Jana Bauerová. Součástí kampaně jsou kromě venkovních ploch v Praze i krátká online videa a další videoformáty.

Prague Pride 2021
Kreativní agentura
Produkční agentura
Klient
Nasazení
01. 07. 2021 - 08. 08. 2021
Art director, fotografie a postprodukce
Animace, střih
Sound design